DÜNYA’dan İklim Ekonomisi Zirvesi

Zirve 7 Haziran Cuma günü İstanbul Finans Merkezi’nde gerçekleştirilecek. DÜNYA Gazetesi’nin İklim Ekonomisi Zirvesi’ne Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan da katılacak ve birer konuşma yapacak.

Türkiye’nin ekonomi ve finans alanında önde gelen kuruluşlarının başkanlarını, yöneticilerini ve iş dünyasını bir araya getirecek olan zirvede; Türkiye’nin sürdürülebilir finansman yol haritası ve uluslararası standartlara uyum süreci değerlendirilecek.

“Zirve Sponsorluğu’nu Naturel Holding’in, ana sponsorluğunu da Lydia Holding’in yaptığı zirvenin bir diğer önemli konusu ise yeşil dalga hareketinde sürdürülebilirlik yatırımlarının ve finansal araçların çevresel ve sosyal etkileri olacak.

İnovatif yaklaşımlar ve uygulamalar masaya yatırılacak

Zirve’de ayrıca sürdürülebilir bankacılıkta çevresel ve sosyal risk yönetimi, sürdürülebilir finansman modellerinde inovatif yaklaşımlar ve uygulamalar da ele alınacak.

Türk bankacılık sektöründe ESG (Çevresel, Sosyal, Yönetişim) kriterlerinin entegrasyonu ile finansal istikrar ve sürdürülebilirlikte uzun vadeli stratejiler ve politikalar da DÜNYA Gazetesi’nin İklim Ekonomisi Zirvesi’nde gündeme getirilecek konular arasında yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir