Dursun Özbek: ‘Mayıslar bizimdir’ sözü bu boşuna söylenmedi

Süper Lig’in 37. haftasında Galatasaray evinde karşılaştığı ezeli rakibi Fenerbahçe’ye 1-0 mağlup oldu. 99 puanla zirvede oturan Sarı-Kırmızılı kulüp derbi maçında puan alamadığı için şampiyonluk şansını son hafta oynayacağı Konyaspor maçına bıraktı.

Konyaspor deplasmanında 1 puan alması halinde şampiyonluğunu ilan edecek olan Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek’ten de şampiyonluk açıklaması geldi.

“MAYIS AYI DEYİNCE GALATASARAY AKLA GELİYOR”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada; “Türkçeye yerleşmiş bir söz var; ‘Mayıslar bizimdir’ bu boşuna söylenmedi. 2000 yılından beri, hep ‘Mayıslar bizimdir’ diyoruz. 2006’da Adnan Başkan’ın söylediği 20:45 mottosu var. Bunlar önemli şeyler, Türkçe lügata yerleşmiş. Mayıs ayı deyince Galatasaray akla geliyor. Mayıslar her zaman bizim olduğu gibi bu sene de bizim olacak. 2023’te, 23. şampiyonluk, 2024’te, 24. şampiyonluk.

“TARAFTARLARI, PAZAR GÜNÜ SEVİNCE BOĞACAĞIZ”

Herkes bayrakları çıkarsın, hazırlasın. Pazar akşamı inşallah bütün Galatasaraylıları sevince boğacağız. Son derece hazır ve motiveyiz. Yaptığımız etkinliklerin hepsinden vazgeçtik. Tüm vaktimizi teknik heyetimizle, oyuncu arkadaşlarımızla geçiriyoruz. Onun için Galatasaray’ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu ve mayısların da Galatasaray için ne kadar önemli olduğunu bu sefer de kanıtlayacağız. Taraftarları, pazar günü akşam itibariyle burada sevince boğacağız. Şampiyonluğumuzu bütün taraftarlarımızla beraber, coşku içinde, sevinç içinde, Galatasaray’a yakışır şekilde kutlayacağız. bütün taraftarlarıma buradan selam gönderiyorum, hiç merak etmesinler, biz buradayız, şampiyon olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir