Microsoft Teams Kanalları için Yeni Geliştirmeler Sundu

Microsoft, Teams kanalları için kanalların oluşturulmasını, düzenlenmesini ve kapatılmasını kolaylaştıracak birçok yeni geliştirme hazırladıklarını açıkladı. Bu sayede yeni takımlar oluşturulmanın daha hızlı hale getirilmesi hedefleniyor.

Microsoft ayrıca, kullanıcıların yeni bir ekip oluşturmak için kullandıkları menüye bu işlevi ekleyerek yeni bir ekip için yeni bir kanal oluşturmayı da hızlandırdı. Teams kullanıcıları, şirketlerinde veya kuruluşlarında oluşturulan yeni genel ekipleri hızlı bir şekilde keşfedebilecek. Yöneticiler, çalışanların kurulmuş olan özel ekipleri bulabileceği şekilde ayarlamalar yapabilecek. 2024 sonlarında Microsoft, Teams kullanıcılarının ekiplerindeki işlerine ve ihtiyaçlarına uygun kanalları seçmelerine izin verecek.

Teams ayrıca keşif akışı adı verilen yeni bir yapay zeka tabanlı özellik ekledi. Keşfet akışı, normalde kaçırmış olabileceğiniz kanal yayınlarını, birlikte çalıştığınız kişilere veya ilginizi çekebilecek konulara göre ilgili içerik sunacak.

2024 sonlarında Microsoft, kullanıcıların bir ekipteki genel kanalı yeniden adlandırmasına olanak tanıyan bir yol ekleyecek. Ek olarak Teams’in, kullanıcıların 45 gün içinde katılmadığı kanalları otomatik olarak tespit etmesi ve bunları görünümden gizlemesi için bir yol da eklenecek. Microsoft, Teams bildirimleri için bazı özelleştirme özellikleri de eklediğini belirtiyor.

Son olarak Microsoft, Teams kanalının içeriğini kullanımdan kaldırmanın ve arşivlemenin bir yolunu ekledi. Bir kanal kullanımdan kaldırıldığında, içinde artık mesaj veya konuşma yapılamayacak ancak önceki tüm kanal içeriği kalacak. Ekipleri yönet menüsünden kullanımdan kaldırılan bir kanalı geri getirme seçeneği de mevcut olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir