NOT Coin ve Bu 2’si, Haftanın Kazananları Oldu! Bu 3’ü ise Kaybeden!

Mayıs ayı, bazı kripto paralar yeni zirvelere tırmanırken, bazılarının ise düzeltmelerle yetinmek zorunda kaldığı kazanç ve kayıpların mükemmel bir karışımı oldu. Genel olarak, Not Coin ve Pepe Coin bu ayın yıldızıydı. Değeri iki katından fazla artarak yeni zirveler oluşturdu, ilk 20 kripto para arasına girdi ve çok daha fazlasını başardı. Mayıs ayı resmen sona erdi ve Haziran ayı başlarken, sırada neyin beklediği konusunda heyecan dorukta. Ancak tüm yatırım planlarını yapmadan önce, haftanın en çok kazanan ve kaybeden kripto paralarına bir göz atalım.

Kazananlar ve kaybedenler: NOT coin dikkat çekti

Ethereum ETF onayı sonrası kripto piyasasının zorluklarına ve düzeltme bölgesine rağmen, bazı kripto paralar piyasada kazanan olarak gerçek bir sıçrama yapabilmeyi başardı. Yüzlerce yükselişte olan kripto parayla rekabet eden NOT, JASMY ve BGB, haftanın en çok kazanan kripto paraları oldu.

Kazananlar kulübünün yeni üyeleri

  • Not coin (NOT): Bu hafta %163’lük artışıyla en çok kazanan kripto para unvanını kazandı. Dahası, sadece son 24 saatte %24’lük bir yükseliş yakalayarak Notcoin fiyatını 0,01415 dolara taşıdı. Şimdi, NOT, lansmanının başlangıcında belirlenen 0,01445 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine sadece %2 uzaklıkta.
  • Jasmy Coin (JASMY): Lansmanından birkaç ay sonra büyük bir düşüşe uğradı. Erken lansman günlerinden itibaren %97 uzaklıkta olduğu için hala düşüşte. Ancak bu hafta Jasmy Coin için oldukça yükselişli oldu, değerinde %67’lik bir artış sağlayarak haftanın en yüksek ikinci kazananı oldu. Sadece son 24 saatte değerine %17 ekledi ve şu anda 0,03554 dolardan işlem görüyor.
  • Bitget Token (BGB): Bu hafta %28’lik bir ralliden sonra Bitget, birkaç saat önce 1,48 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Token, 27’sinde yükselmeye başladı ve değerini 1,1 dolarlık dipten yukarı taşıdı. Bu yazının yazıldığı sırada, BGB’nin fiyatı ATH’den uzaklaşıyor, ancak altcoinde değerini daha da yukarı itebilecek yükseliş faktörleri hala mevcut.

Gölgede kalan altcoinler

Kazananların aksine, bu hafta bazı kripto paraların değeri önemli ölçüde düştü. Kripto piyasası, önceki haftaya göre daha az hırslı bir bölgede yer aldı. Bu, Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük kripto paralar da dahil olmak üzere birçok kripto paranın değerlerini aşağı çekti. Hatta PEPE fiyatları bile haftanın son günlerinde düşüş eğilimine girdi.

Haftanın en fazla değer kaybedenleri

  • Core (CORE): Core DAO, son birkaç günde büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı ve değerini 2,47 dolarlık zirveden 1,95 dolara düşürdü. Core fiyatı günlerdir fiyat dalgalanmaları yaşıyor ve artık en iyi performans gösterdiği günlerden %69 uzakta.
  • Akash Network (AKT): En çok kazanan kripto paralardan kaybedenlere kadar, AKT bu hafta oldukça inişli çıkışlı bir yolculuk yaşadı. Akash Network, ayın başında 6 doların üzerine çıktığında iyi bir başlangıç yaptı, ancak şimdi %12’lik bir düşüşün ardından 4,65 dolara geriledi.
  • Theta Network (THETA): Mart ayındaki yükseliş piyasa koşullarına rağmen, THETA, yıllardır düşen değerini geri kazanamadı. Bir zirve oluşturmasına rağmen, THETA fiyatı 15,90 dolarlık ATH’nin üçte birine bile ulaşamadı. Şimdi ise %11’lik bir düşüşün ardından fiyatı daha da düşerek 2,09 dolara geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir